Aktivizācijas - uzlādēšanas attiecības

 

       Komfortu starp partneriem iespējams noteikt nosacītās ballēs. Tabulā  par pamatu ņemtas T. Filatovas baļļu korekcijas. Savukārt pēc  savas pieredzes un vērojumiem, uzlabojumus veikusi biedrība Socionika (V.L. Miķelsone un E. Krūmholcs).

       Aktivizācijas un duālo attiecību partneris katram socioniskajam tipam atrodas savā kvadrā. Tādēļ vispirms apskatīsim attiecības savas kvadras robežās. 

Aktivizācijas attiecību pāri

Donkihots – Igo Dimā - Robespjērs
Hamlets – Žukovs Maksims - Jeseņins
Napoleons - Džeks Balzaks - Draizers
Štirlics - Hakslijs Dostojevskis - Gabēns


            Igora Kaļinauska vārdiem runājot, aktivators ir katra tipa vājo funkciju automātiskais aizstāvis. Tādās attiecībās partneriem nemanot ceļas pašvērtējums, nav nepieciešami nekādi papildinoši stimuli, nav jādomā, ko drīkst pateikt, ko nedrīkst. Notiek psihoterapijas seanss pats no sevis, nav jāmokās ar paškritiku. Aktivizators neiebilst, bet vienmēr apstiprina manas domas, atbalstot un pat palīdzot pamatot domu.

       Šajās attiecībās viens otru aktivizē un uzlādē ar enerģiju, bet slodzi nenoņem, kā duālajās. Tādēļ mēs tās nodēvējām par uzlādēšans attiecībām. Partberi maz strīdas un atrod kopīgu valodu pat ātrāk nekā duālajās attiecībās. Pastāvīgas aktivizācijas rezultātā var rasties nogurums, tāpēc dzīvesbiedriem nav ieteicams strādāt vienā darba vietā.  Šajās attiecībās partneri mēdz būt rosīgāki un darbīgāki nekā citās attiecībās. Aktivizatori, atšķirībā no duālajiem, netiecas uzņemties pilnīgu atbildību par partneri. Katrs mēdz uzsvērt savu patstāvību un dzīvesveidu. Rūpējoties par otru, gaida atbildes pakalpojumu, pakļaušanos, ieradumu un uzskatu pieņemšanu. Informāciju pārraida atšķirīgi – kas vienam pārāk plašs un neskaidrs, otram - pārāk vienkāršs un virspusējs. Tas tādēļ, ka viens partneris ir racionāls, bet otrs – iracionāls tips. Abus apmierina informācijas saturs, jo tas viņiem šķiet daudzveidīgs.

       Partneri palielina otra darbaspējas. Viņi gūst baudu saskarsmē un sajūt izmaiņas savās izpausmēs. Aktivizācijas attiecību iespaidā var izmainīties cilvēka ieražas, uzvedība un attieksme. Uzlabojas viņu dzīvesveids un uztvere. Aktivizācijas attiecībās partneru izturēšanās ir dabīga un nepiespiesta, viņi viens otru uzlādē ar milzīgu enerģijas daudzumu, kas dod dzīves prieku un dara viņus labestīgākus. Reizēm apkārtējiem rodas iespaids, ka partneri šajās attiecībās pārmērīgi izrāda jūtas. Taču tās ir patiesas.

 

Ieteikumi par savstarpējo saderību tikai pēc socionikas metodes jau ir novecojuši. Zinātne joprojām attīstās, talkā nākusi psihosofija, kura papildina socioniku. Tas nozīmē, ka katram socioniskajam tipam ir 24 psihosofiskie apakštipi, tādēļ savstarpējā saderībā nozīmīgu lomu spēle tieši psihosofiskais tips

 

 

Vairāk par savstarpējām attiecībām uzzināsi, lasot V.L. Miķelsones grāmatu: "Atrodi sevi!" Tajā ietverta arī psihosofija.  

Savukārt par psihosofijas tipiem un attiecībām starp tiem vari izlasīt V.L. Miķelsones grāmatā "Izdzīvot mūžu saskanīgi!"

Apskati aktivācijas pāru fotogaleriju!