Psihes funkcijas raksturojošie lielumi

 

Katra cilvēka vai psihosofiskā tipa 1. kanāls ir visspēcīgākais, ietekmēt funkciju ar spēka un vardarbības metodēm nav iespējams. Kopdarbību var panākt, tikai sarunājot, vienojoties.

Šajā tabulā atspoguļotas četru psihosofisko funkciju – Gribas, Emocijas, Fizikas un Loģikas loma sabiedrībā, ģimenē. Psihosofisko funkcijas loma un tās darbības spēks krasi mainām pēc izvietojuma četros hierarhijas kanālos.

Attiecīgi pēc hierarhijas zemāko kanālu funkciju spēks samazinās. Katras funkcijas apraksts sekos turpmāk.

 

 

 

Kanāls

 

Funkcija

1.

Dominē-

šana

2.

Pielāgo-

šanās

3.

Dominē-

šana

4.

Pielāgoša-

nās

Griba/W nepieciešamība aizstāvēt savu “Es” nebaidīšanās zaudēt daļu sava “Es” nepieciešamība aizstāvēt savu “Es” nebaidīšanās zaudēt daļu sava “Es”
Loģika/L citu cilvēku viedokļa kontrole atvērtība citu domām un spriedumiem citu cilvēku viedokļa kontrole atvērtība citu domām un spriedumiem
Emocija/E apkārtējās vides emocionālā kontrole - trokšņi informācijas vizualizācija emocionālā atvērtība apkārtējiem apkārtējās vides emocionālā kontrole - trokšņi informācijas vizualizācija emocionālā atvērtība apkārtējiem
Fizika/P savas fiziskās pasaules neaizskaramības aizstāvēšana atvērtība ienākšanai savā fiziskajā pasaulē savas fiziskās pasaules neaizskaramības aizstāvēšana atvērtība ienākšanai savā fiziskajā pasaulē

 

 

A. Berna izveidotā kanālu uzstādījumu tabula

 

Kanāls “ES” “TU” Uzstādījums
1. Es (+) Tu (-) Mans viedoklis ir vienīgais un pareizais, tavs viedoklis man neeksistē

2.

Es (+)

Tu(+)

Man ir tiesības domāt, kā es uzskatu par pareizu, tomēr Tavu viedokli es arī respektēju

3.

Es (-) Tu(-) Neesmu pārliecināts par sevi, arī Tavs viedoklis manī izraisa šaubas

4.

 

Es (-) Tu(+)

Man nav pilnīgas skaidrības, tādēļ es pieņemu tavu viedokli

Tājā atspoguļoti cilvēka centieni uzklausīt citu viedokli, to ignorēt, vai pilnīgi paļauties uz cita cilvēka viedokļa pareizumu.

 

 

Vairāk lasi V.L. Miķelsones grāmatā: "Izdzīvot mūžu saskanīgi!" (16.lappusē).

Lai noteiktu savu psihosofgisko tipu, piesakies uz psihosofijas interviju (29138333).

Ja vēlies pamatīgāk apgūt psihosofiju, piesakies un viens dienas apmācību semināru!( Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )