Psihosofisko funkciju raksturojums

Griba W – ir cilvēka attiecību veidošana ar ārpasauli

Gribas funkcijas globālā loma - darbības noslēdzēji. Viņi ideju, vai darbību padara ilgtspējīgu, rada to sabiedrībai pieņemamu. Griba atbild par iracionālo (mainīgo) informāciju, kas skar cilvēka ārējo realitāti.

Gribas iespaidā cilvēks aizstāv savu „Es”, izvirza un sasniedz mērķus, pārvar jebkādu ārēju apstākļu ietekmi, aizstāv savas tiesības, diktē noteikumus, iespaido un pakļauj saviem noteikumiem masas.

Gribas funkcija sešiem tipiem ir izvietota 1. kanālā, sešiem - otrajā, sešiem - trešajā un sešiem - ceturtajā kanālā. Līdz ar to iepriekš minētās iezīmes, atkarībā no izvietojuma kanālos, pakārtotas dilstošā pakāpē, vai atbilstoši hierarhijas pakāpei.

 

Emocija E – cilvēka atvērtība radošai darbībai, dzīva un emocionāla reakcija uz notikumiem

Emocijas funkcijas globālā loma - saturētāji. Liela mēroga projektos savieno pārējos posmus. Emocija atbild par racionālo informāciju, kas skar cilvēka iekšējo realitāti.

Tās iespaidā cilvēks spēj radīt idejas, veiksmīgi izplatīt informāciju, paust jūtas un pārdzīvojumos, aizraut un savaldzināt publiku, izjust cilvēka iekšējo pasauli. Ja ir runa par pretējo dzimumu - pievilkšanos vai atgrūšanos, tad Emocijai ir valdzinātāja loma, bet Fizika seksuālais izpildījums.

Emocijas funkcija sešiem tipiem ir izvietota 1. kanālā, sešiem - otrajā, sešiem - trešajā un sešiem - ceturtajā kanālā. Līdz ar to emocijas izpausmes atšķirīgiem tipiem mainās no ļoti skaļām un izteiktām, līdz maz manāmām.

 

Fizika P – cilvēka konkrēta realitātes uztvere, visas fiziskās nepieciešamības, bez piepušķojumiem un fantāzijām

Fizikas funkcijas globālā loma - sagatavotāji. Viņi paveicvisus smagos priekšdarbus, lai nākamais posms varētu netraucēti darboties. Fizika atbild par iracionālo (mainīgo) informāciju, kas skar cilvēka iekšējo pasauli. Tā ir arī savu tiesību, ekonomikas un estētikas izpratne, savdabīga pasaules, apkārtējās vides miesiskā uztvere.

Tās iespaidā cilvēks spēj novērtēt savas fiziskās vajadzības, noteikt pareizo cenu lietām un savam darbam. Viņš spēj novērtēt lietu lietderību un funkcionalitāti, atrast risinājumu izdzīvošanai grūtos apstākļos. Tā ir cilvēka enerģija dienas garumā. Un tā ir arī seksualitāte, kas atšķirīgiem tipiem izpaužas atšķirīgi.

Funkcijas atrašanās dažādos kanālos liecina, kādu fizisko slodzi cilvēks spēj uzņemties, kāda ir viņa uzņēmību pret slimībām, stresu.

Fizikas funkcija sešiem tipiem ir izvietota 1. kanālā, sešiem - otrajā, sešiem - trešajā un sešiem - ceturtajā kanālā. Pēc šī izvietojuma iespējams spriest, kādā pakāpē izpaužas viena Psihosofiskā tipa vajadzības pēc visa jau minētā.

 

Loģika L – cilvēka reālā lietu un objektu uztvere, to sakarības un mijiedarbība, sapratne kā dzīvot, kā celt, ko ēst, kā izsargāties no slimībām

Loģikas funkcijas globālā loma - pārraugi. Loģika ir intelektuāla funkcija (atkarībā no izvietojuma kanālos) un tās loma – ar saprātu risināt, radušās problēmas. Nepieļaut, lai cilvēki pasaulē neradītu katastrofas. Darbības laikā pārrauga un notur idejas vērtību, lai tā nezaudētu savu jēgu. Loģika atbild par racionālo informāciju, kas skar cilvēka ārējo realitāti.

Tās iespaidā cilvēkam sakārtojas domas, veidojas pamatojumi, slēdzieni un pierādījumi, rodas apkārtējās pasaules funkcionalitātes objektīvi skaidrojumi, cilvēks apjauš nepieciešamību iegūt vai papildināt zināšanas. Loģikas funkcija sešiem tipiem ir izvietota 1. kanālā, sešiem - otrajā, sešiem - trešajā un sešiem - ceturtajā kanālos.

 

Katras funkcijas izvērsts raksturojums četros kanālos tiks sniegts turpmāk!

Vairāk variet izlasīt V.L. Miķelsones grāmatā: “Izdzīvot mūžu saskanīgi!”

Ja vēlies noteikt savu psihosofisko tipu, piesakies uz konsultāciju. Ja vēlies pamatīgāk apgūt psihosofiju, piesakies uz vienas dienas semināru! e: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu