Seriāls - Katerīna

       Seriāls aptver 4 sezonas, katrā sezonā 8 sērijas.

       Seriālu iespējams skatīt tiešsaistē vairākās vietnēs.

       Seriāls ir kā mācību stunda tiem, kuri vēlas atpazīt 1. un 2.kvadras dzīvi un attiecības un atpazīt  sociotipus. Kārtējo reizi režisoram izdevies profesionāli piemeklēt aktierus tai lomai, kāda katram paredzēta izdzīvot filmā. Seriāls ir pietiekami aizraujošs, kura 32 sērijas ar nepacietību var noskatīties īsā laikā. Seriāls nav stiepts garumā, tajā nekas nešķiet samākslots, bet patiesi attēlota šī laikmeta dzīve un ar to saistītie notikumi.

Šajā filmā ir vērts pievērst uzmanības Lidijas Gorinas (Žukovas) personības izmaiņām, kas notika sakarā ar dēla zaudēšanu un saderīga partnera iegūšanu. Sākotnēji Lidija bija lielas kuģošanas kompānijas vadītāja, bagāta, valdonīga un neatkarīga. Dzīves grūtību salauzta, viņa nonāca trūkumā, viņas valdonība noplaka, atdzīvojās labestība un līdzjūtība. Ar interesi var vērot, kā Žukova tips, kuram spēcīga varas (melnā) sensorika, spēj pieņemt krasas situācijas maiņas, no bagātības nonākot gandrīz absolūtā trūkumā, un tomēr spēt izdzīvot.

 

Filmā atspoguļojas socionikas apgalvojums, ka nedrīkst pārspīlēt duālās attiecības un iedomāties, ka tās ir vienmēr pozitīvos, citos gadījumos tās var būt iznīcinošas. Duāls patiešām spēj piesegt partnera vājās puses un tikpat veiksmīgi viņš spēj iedurt visvārīgākajā vietā, gandrīz iznīcinot attiecības starp cilvēkiem. Dualizācijā ir svarīgi neatrasties pretējās pozīcijās.

 

Filmā spilgti izteikti četri duālo attiecību sižeti.

       Pirmais - Lidija savu duālo dēlu Arkādiju, aklas mīlestības pārņemta, noved līdz pašnāvībai.

      Otrais - Lidija novēloti apprecas ar savu duālo Borisu, kuru patiesi mīl.

       Trešais - Lidija nespēj nīst Borisa meitu Veroniku, kura aizmuguriski nīst Lidiju, līdz beidzot izprot savas pamātes patieso uzupurēšanos.

       Ceturtais - Lidija iepazīstoties ar dēla paziņu duālo Šurku, kurš faktiski ir saistīts ar noziedzīgo pasauli. Viņš nonāk tādā situācijā, kurā vienam otrs jānogalina. Un tomēr viņu ilgstoši saudzē.

      Filmā vērojamas arī mirāžas attiecības, kas izpaužas starp Žukovu un Dimā. Var vērot, ka Lidija ir pieķērusies savai mājkalpotājai Raisai, turklāt pret Katerīnu viņa nav vienaldzīga līdz pēdējam brīdim.

      Līdzīgā kā iepriekš raksturotās filmās, spēcīgi vērojama melnās emociju ētikas izpausme trim Igo sociotipa varonēm (1.kvadra) - Jūlijai, Irinai un Eleonorai. Īpaši komiska un atbilstoša Igo tipam ir Eleonora. Tāpat spilgti pamanāmi 2.kvadras Hamleta emociju uzplūdi Sjomkas uzvedībā.

Galveno varoņu sociotipi:

Lidija Gorina - Žukova

Arkādijs Gorins, Lidijas dēls - Jeseņins

Raisa, Lidijas mājas pārvaldniece - Dimā

Jekaterina Markova, saukta par Katerīnu - Dimā

Aleksandrs Markovs, Katerīnas brālis, saukts par Šurku - Jeseņins

Boriss Odincovs, Lidijas vīrs - Jeseņins

Veronika Odinceva, Borisa meita no pirmās laulības, saukta par Niku - Jeseņina

Jūlija Markina, Borisa Odinceva sekretāre - Igo

Ļevs Šķetiņins, pilsētas mērs, vēlāk kokapstrādes uzņēmējs - Jeseņins

Irina Šķetiņina, Ļeva sieva - Igo

Eleonora Zavackaja, Veronikas mājkalpotāja - Igo

Sjomka, noziedzīga grupējuma līderis - Hamlets